sam 0436 upr

Mikroregion Jesenicko pořádá projekt pod názvem 

„Česko-polské cyklistické dny“  který je financovaný z fondů ERDF "Překračujeme hranice“.

 Projekt nabízí možnost poznání krásy Jesenicka ze sedla horského nebo trekového kola. Naším záměrem je ukázat cyklistům všech věkových i výkonostních kategorií okolí města Jeseníku, které můžeme bez nadsázky zařadit k nejatraktivnějším cyklistickým regionům v rámci celé České republiky. Okolí Jesenicka vyniká velmi zachovalým a čistým přírodním prostředím s minimálním automobilovým provozem, velmi hustou sítí různorodých cyklostezek, kulturních, krajinných a především přírodních lokalit.

Hlavním úkolem bylo zmapování 36-ti různých tras, vedoucích i přes polské území, různé délky a náročnosti. Navrhované trasy spojují především turisticky atraktivní místa s mnoha výhledy, hospůdkami se zahrádkami a zajímavými terény. Trasy jsou vedeny především po lesních a polních cestách, méně asfaltových silničkách a místních komunikacích, ale taktéž po takzvaných ,,singletrecích“. Trasy jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, s téměř nulovým převýšením, asfaltovým povrchem a minimem dopravy až po trasy obtížné, často vedené ve vysokohorském prostředí. 

Prvním akcí projektu bude 3-denní víkendové setkání v příjemném prostředí Autocampu Bobrovník. Zde si účastníci mohou vyjet na jednu ze dvou připravených tras společně s průvodcem, který jim účastníkům bude představovat místní atraktivity.

Další možností je využití 10-ti prázdninových nedělních vyjížděk s průvodcem. Tyto vyjížďky se budou konat každou neděli a vždy se pojedou 2 trasy rozdělené podle náročnosti.

 

hory ciste

Kontakt:

Mikroregion Jesenicko

Masarykovo nám. 1/167

790 01 Jeseník

 

Kontaktní osoba: Vendula Poláchová


tel.: 724 830 700

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.jesenicko.org

 

Powered by Supremo Hosting
Dnes48
Týden383
Měsíc1571
Celkem27390